KALP

برای شما که با پوستتان مشکل دارید

 

 

برخی از مشکلات پوستی در زنان و رشد زاید موها در جسم آنها امکان دارد بیانگر یک بیماری باشند ، بیماری مثل تخمدان پلی‌کیستیک که سبب رشد بیش از حد موها روی جسم می‌شوند یا جوش‌های زیادی را روی جسم مخصوصا صورت‌تان ایجاد می‌کنند.

 

اما گاهی این مشکلات به ژنتیک برمی‌گردد. گاهی هم استفاده از برخی کرم‌ها و لوازم بهداشتی آرایشی علت این مشکلات است. اما در هر حال، علت مشکل هر چه باشد، درمان‌پذیر است. از جمله مشکلات زیبایی که بسیاری از زنان و مخصوصا دختران را نگران می‌کند می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 

 

پوست پر از لک و جوش

 

هیچ خانمی دوست ندارد روی صورت‌اش خال بزرگ، لک یا جوش باشد. نوعی سلول‌های چربی به نام سلولیت می‌توانند سبب بدشکل شدن پوست صورت شوند که البته این سلولیت‌ها امکان دارد روی باسن‌ها و ران‌ها هم دیده شوند. کاهش چربی جسم به رفع این مشکل کمک می‌کند. داروهای زیادی برای رفع سلولیت وجود دارد که جای نگرانی ندارند.

 

برای شما که باپوستتان مشکل دارید

 

برای سفید شدن موها خیلی زود است!

 

اگر هنوز به سن ۴۰ سالگی نرسیده‌اید و بیش از نیمی از موهایتان سفید میباشد بدانید که هنوز پیر نشده‌اید. البته در برخی موارد این امکان دارد علامتی از اختلالات تیروییدی یا رنگدانه‌های مو باشد. اما این بیشتر به دلایل ژنتیکی است. خوشبختانه سفید شدن زودرس موها به معنی این نیست که زودتر از موعد به سن پیری رسیده‌اید.

 

 

خطوط روی پوست بیانگر چیست؟

 

وقتی پوست به دلایل مختلف از جمله بارداری دچار کشیدگی می‌شود، وزن‌گیری یا لاغر شدن، کشیدگی می‌تواند خطوطی را ایجاد کند. خطوط بارداری اغلب قرمز یا صورتی است. این خطوط بیشتر روی شکم، ران‌ها و بازوها، پستان‌ها یا بخش تحتانی پشت اتفاق می‌افتد. این خطوط امکان دارد با برخی داروهای شیمیایی و جراحی لیزر کمتر شود.

اما برخی لوسیون‌ها و کرم‌ها هم اغلب کمی مفید هستند.

 

 

خطوط عنکبوتی روی پوست!

 

آیا شما معلم، پرستار یا یک فروشنده هستید؟ زنان شاغلی که مدت‌های طولانی روی پا می‌ایستند بیشتر به این خطوط مبتلا می‌شوند. چاقی، بارداری و مشکلات ژنتیکی علت اصلی بروز این مشکلات هستند.خطوط عنکبوتی اغلب نیاز به درمان ندارند اما برخی زنان با درمان‌های زیبایی اقدام به رفع آنها می‌کنند. یک شیوه موثر در درمان این مشکلات اسکلروتراپی میباشد که در آن با محلول نمکی یا برخی مواد شیمیایی تزریقی اقدام به پنهان شدن آنها می‌کنند.

منبع:aftab.ir

فروشگاه مارکت سنتر