KALP

اپیلاسیون موها در بارداری

خانم‌های باردار در مورد شیوه‌های مختلف رفع موهای زاید سوالاتی دارند که به طور خلاصه به بررسی هر روش می‌پردازیم تا در خلال این بررسی، به آن سوالات پاسخ دهیم:

اپیلاتورهای برقی:

اپیلاتورهای برقی بهترین گزینه‌اند، زیرا موها را از ریشه کنده و پوست را برای مدت طولانی پاک نگه می‌دارند.

تنها مشکل این دستگاه‌ها این میباشد که گاهی سبب رویش مجدد موها در زیر پوست می‌شوند.

برخی از این اپیلاتورها مجهز به دستگاه ماساژ هستند که درد را کاهش می‌دهند.بهترین زمان اپیلاسیون با اپیلاتورها پس از حمام میباشد که موها نرم‌ و سست‌ترند.

ضمنا روش تراشیدن مو با خودتراش‌های ایمن را هم فراموش نکنید، چون امروزه خودتراش‌های بسیار ایمنی در بازار وجود دارند که می‌توانند به رفع موقت موهای زاید شما کمک کنند.

کرم‌های موبر:

استفاده از کرم‌های موبر در دوران بارداری اشکالی ندارد. کرم‌های موبر با سوزاندن ساقه موها، آنها را از میان می‌برند و برخی از انواع آنها نیز پوست را مرطوب می‌کنند، اما اگر پوست شما حساس است، امکان دارد نسبت به این کرم‌ها آلرژی پیدا کنید و پوستتان ملتهب شود.

برای جلوگیری از بروز این اتفاق، ابتدا مقداری از کرم را روی قسمتی از بازویتان بمالید و چند دقیقه صبر کنید تا نتیجه را ببینید.

موم:

اگر در دوران بارداری می‌خواهید از موم استفاده کنید، بهتر میباشد منصرف شوید، چون موم گرم سبب التهاب و صدمه پوستتان می‌شود.

موی زاید

استفاده از لیزر:

با اینکه از نظر علمی خطراتی در این زمینه وجود ندارد، اما استفاده از لیزر در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. می‌توانید قبل از بارداری یا پس از آن برای از میان بردن موهای زاید با روش لیزر، به پزشک مراجعه کرده و برای همیشه از شر موها خلاص شوید.

tebyan.net

منبع:سایت بیتوته

فروشگاه مارکت سنتر